Madagaskar Západních Čech

16. dubna 2011 v 12:05 | Vlaštovka |  Ze života v ptačím hnízdě
Nepoctivost, mí drazí, se sakra nevyplácí. A poctivost dvakrát tolik. Protože jak hlásá Jan Budař na propagačních plakátech svého nového filmu, S POCTIVOSTÍ LEDA POJDEŠ...
A když jsme tak ti poctiví, svět (v našem případě škola) se nám odmění a pošle nás pracovat na nejfrekventovanější plac celého Západočeského kraje, nazveme si ho ZOO, například, madagaskarská ZOO. (A nestojí za vysvětlenou, zda přemýšlet o naprosté podobnosti s divokými zvířátky, utečenými z klecí.) Jistě, trest je to výborný, ale v tomhle případě přetáhnutý.
A tak se stane že se dostanete mezi ta divoká zvířátka. Jste jako malý madagaskarský lemur, který byl hozen před mohutného tančícího lva a neví, který výpad by byl bezpečnější. A pak se okolo nahrnou další - žirafák, zebřák a nakonec i hrošice, která se vás jediná ujme a nejradši by si vás namočila do kafe.. A svět je pak hned jednodušší. Žádný lev na vás neřve, protože jste pod ochranou hrošice. Tak uběhne jeden den a je to OK. Tak uběhne druhý den a je to OK. Tak začne třetí den a je to v toaletě (jistě, každý si představuje to slovíčko, které nenáleží ústům křehkých dívek, ale vystihne končící situaci tak perfektně, že by ani Ježíš neměl slov, kdyby žil). Hrošice zmizela, lev je připraven k výpadu a pomalu ztrácíte naději. A když už upínáte zrak jen k tomu poslednímu zbytečku světla, které je ničeno nicotnou tmou, zažehne se další plamen. Přiběhne lemur. Stejně malinký, vystrašený a roztomilý jako vy. A protože lemuři odjakživa patří k sobě, jdou k sobě. A dvojitá lemuří síla je proti lvům platná jako deštník proti dešti, vítězíte. A slíbíte si věrnost. A nalézáte nové spojence z řad dalších, neobjevených druhů zvířecích. Ale protože teď jste na to dva lemuři, nikdo vás neporazí! ;)


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Gabriela Gabriela | Web | 20. dubna 2011 v 20:00 | Reagovat

Chtěla bych poznat hrošici :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama