One of us is having bad day..

30. dubna 2011 v 18:11 | Vlaštovka |  Ze života v ptačím hnízdě
Zajímalo by mě, jaké jsou hranice možností k získání pocitu špatných dnů. Ačkoliv se snažíme být věčnými optimisty, užívat si každičké vteřiny štěstí a dělit se o něj s ostatními, někdy na nás padne. Někteří vycítí, že ten moment přichází, několikrát zváží přístup, s jakým se k němu postaví a pak se rozhodnou, co dál. A když to vycítím i já, přichází vnitřní souboj o všem co bude následovat..
Zůstanu pevně stát na nohou, tvářit se, jakože svět mi nikdy neublížil, jakože všechno je v pohodě, jakože to máslo jsem si na hlavu namazala sama místo kondicionéru, jakože jistě, ten podpatek jsem si zlomila schválně, protože jsem si chtěla vyzkoušet, jaký je to pocit nosit baleríny, jakože jsem se zapomněla ráno umýt a proto jsem si stoupla před velikou louži a čekala až skrz ní proletí školní autobus neměřitelnou rychlostí. Nebo si přestanu namlouvat, že je všechno v lajně a žádná okázalost se nekrčí na střídačce, čekajíc na svou příležitost. A prostě se rozběhnu někam hluboko do lesa za domem, skočím do první králičí nory, která vede do Burtonovy představy o Wonderlandu a ztratím se v davu létajích budíků a postelí. Absolutně neřešíc ten problém nejistoty o správnosti svých rozhodnutí.

Ale abych se dostala k jádru problému, že jeden z nás má špatný den.. Tentokrát jsem to já. A nemohla jsem si to uvědomit nikde jinde než v Arbeitsplatzu, v mém milovaném inspirativním koutku 3x1 metr vprostřed nákupního centra. Za předpokladu, že k tomu hraje i správně laděná hudba, a zní slova, ve kterých se naprosto vidíte, šance na úspěch je vyšší než cena elixíru mládí- Pokud vyloženě apelujete na tyhle pocity, rozhodně můžu doporučit držet se několika jednoduchých pravidel:
1. večer před dnem KBD ( Lehká dívka neslušně Bad Day) si vytvořte představu o tom, jak dokonale si přejete následující vypadat, namalujte si v hlavě váš model, doplňky, účes, styl líčení, boty ladící s kabelkou a jděte spát, naposledy si připomeňte jaký byl dnes skvělý den
2. vstaňte pozdě, zaspěte, přeřiďte budík na dobu vhodnou ke spoždění
3. otevřete lednici, chtějte si dát energetickou bombu k snídani a nalezněte ji prázdnou
4. otevřete kapslík lednice, ve které se nachází mléko a zjistěte, že váš rodič či jakýkoliv jiný spolubydlící tohoto typu opět nechal krabicák lahodného zdravého moku po 1 centimetr na dně prázdný a vy si tím samozřejmě máte zalít misku zvlhlých cereálií (v úvaze vezměte, že pro mléko musíte do chladných prostor špajzů a garáží a máte na sobě jen vytahané trencle na spaní)
5. takže nesnídejte, je to výborný aspekt pro začátek těžkého dne
6. nestíhejte se malovat a česat, oblékněte se příšerně
7. utíkejte na autobus, který má spoždění - to ale zjistíte až na zastávce
8. zapomeňte si jízdní průkaz nebo si nechte nasadit pokutu, pokud je vám 12 korun za každý posun o 2 zastávky drahých
9. přiběhněte do školy a zjistěte, že váš oblíbený učitel tělocviku se hází marod a posílá místo sebe náhradu, která se vás chystá sedřít z kůže
10. poslechněte si po telefonu poučky šéfa o tom, že práce je pro vás důležitější než škola v maturitním ročníku
11. spocení a uřícení se vydejte po hodině za lektorkou praxí, která vám řekne, že z přičinění vlastní poctivosti vám stále neuzavře známku
12. dostaňte několik špatných známek z testů a zjistěte, že píšete několik dalších
13. buďte vyhozen ze třídy
14. po ukončení školy utíkejte okamžitě do práce a prodávejte CDčka jako o život, jinak jste nejhorším zaměstnancem měsíce
15. po ukončení práce nepočítejte s odvozem, naopak se rozběhněte vstříc bouřce a lijáku k autobusové zastávce, jen proto, aby vaše doprava k domovu zahrnovala téměř hodinu jízdy a zbylých 5 km pěšky. V dešti samozřejmě, v botách, které dřou.
16. nenalezněte doma nic hotového k večeři
17. vyčerpaně se skácejte ve sprše, uklouzněte na schodech, když z ní vylezete a svezte se po nich až dolů
18. padněte do postele, s vidinou zítřejších 12ti hodin v nejfrekventovanější madagaskarské restauraci Západních Čech
19. uvědomte si, jak moc byl ten den neuvěřitelný, stál za lidský výkal a jak jste na všechno sami
20. ale pak se podívejte na tři vlaštovky na ruce, koukněte za zrcadlo, až na zítřejší den, a třikrát si řeknětě, že ať se bude těch předchozích devatenáct bodů opakovat seberychleji, ten den bude lepší. Protože to špatné odletí.. :)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama