ŠKOLA ŽIVOTA

15. července 2011 v 0:48 | Vlaštovka
Během brouzdání se po internetových stránkách se mi do cesty připletla reklama (což by nebylo překvapením, komerce je dnes populární), ale poprvé v životě mě donutila se na ní podívat. A vnukla mi nápad. Milujeme filmové večírky. Já miluju filmové večírky. A miluju filmy, co si zaslouží své vlastní zamyšlení.

ŠKOLA ŽIVOTA (An Education), 2009
Byla to obyčejná dívka, chodila do dívčí školy a nosila ošklivou uniformu. Místo tělocviku dospěle kouřila a po odpoledních se brouzdala v kavárnách se stejně zvláštními přítelkyněmi. Dokud nepotkala gentlemana, který jí změnil život, ve všech směrech. Ukázal jí život daleko za hranicemi normálnosti, které znala. A ačkoliv jí zradil a zranil, poslal ji na cestu životem, kterou nezapomene.
Je to film na deštivé odpoledne a vlastně mě na první pohled ani trochu nezaujal. Kdybych v trafice viděla poutavější obrázek, spíš bych šmátrala po něm a životní příběh studentky by zůstal nepovšimnut. Ale když jsem to dotáhla až do konce, narazila jsem věc, co se moc často nestává - dobrý pocit z filmu. A najednou jsem cítila potřebu sedět na okně a počítat kapky, které se vezou po okenní tabulce, poslouchat Juliette Grecovou a cítit se stejně šedá jako Jenny na začátku filmu, snít o princi, který mě vezme do Paříže. Vlastně, mám dojem, že svým způsobem o tom sníme každá...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 empirestate empirestate | Web | 20. července 2011 v 13:37 | Reagovat

Na tenhle film jsem nutila koukat i šéfovou v Bontonlandu. Úžasnej zážitek. Nějak mi to připomnělo můj život... :)

2 Kitty Kitty | 29. července 2011 v 13:25 | Reagovat

Miluju za ty Sobranie :D a také si myslím, že o tom sním o někom kdo mě vytáhne ze všedního života...

3 Vlaštovka Vlaštovka | 2. srpna 2011 v 13:03 | Reagovat

Ano, všichni vidí krásu a neocenitelnost filmu. Hello Kitty vidí cigarety :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama