Spotlight. Enlightenment.

16. září 2011 v 11:14 | Vlaštovka |  Ze života v ptačím hnízdě
"You could be your own spotlight, you could be the star, you can shine so bright..."

Většina nostalgických příspěvků začíná úryvkem textu nějakého v současné době a ve všech rádiích neustále omílaného songu. Můj začíná podobně a kupodivu i v názvu onoho songu se skrývá ono Oh, Nostalgia. Z nějakého důvodu jsem kdysi stiskla tlačítko Download a pak Přesunout do MP3(I) a někdy uprostřed nudné dlouhé cesty do města jsem obklopena upocenýma lidma stiskla i tlačítko Přehrát (které obsahuje i tlačíko Neslyšet funící cestující). A tím začlo to několika fázové osvícení.
1) přehrajte si písničku, neposlouchejte anglický text, vnímejte pouze melodii a energičnost samotnou, která ze sluchátek vyzařuje
2) přehrajte si ji znovu, pochyťte kousky textu, postupně si v hlavě překládejte a zkuste si k tomu představit i nějaký vhodný videoklip (a pokud máte představivost, tak jako jí kdosi nadělil mně, určitě to nebude problém a klidně byste mohli trumfovat slavné režiséry všech Hollywoodů)
3) samozřejmě by vás zajímal i opravdový klip, skutečný obrázek Patricka Stumpa, který vám křičí do uší a jeho představa o reflektorech
4) youtube.com skrývá mnoho videí, dobrých i špatných, kvalitních i naprosto šméčkových, ale tohle je tu jen jednou...

Už při první vteřině klipu mi došlo, o čem se tak nějak snaží pojednat. A od té samé vteřiny jsem byla donucena bloudit ve své hlavě a myšlenkách a otvírat pusu nad tím, co vlastně lidi dokážou, co chtějí dokázat. A i když to zahrnuje jen pár akrobatických kousků a ti lidé jsou vyjímeční jen tím, že si je někdo vybral do svého videa, stejně vás to trkne k tomu, že všichni můžou něco dokázat. Že jde docela jednoduše zařídit, aby fráze nejde to, nemůžu a nezvládnu to prostě zmizely z našich slovníků.


Takže, v závěru, příspěvek není o propagaci dalšího ze svítajících zpěváků profláknutých Superstar či všemi druhy ve všech zemích hledajících Talenty. Jen jsem se chtěla podělit o tu myšlenku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Makky Makky | 16. září 2011 v 21:26 | Reagovat

Je krásná a Patrick je taky super,ale docela se mi u toho chtělo brečet.Chudák ten pes =( =(

2 Vlaštovka Vlaštovka | Web | 16. září 2011 v 21:38 | Reagovat

Chudák... Částečně ano, významem, a ano, každý ho polituje, ale mojí snahou bylo tak nějak poukázat na to, že se zrovna jako chudák necítí. Spíš si to pust znovu a všimni si toho elánu, s jakým běží, jak mu radostně září oči a s jakým zápalem skáče přes překážku. Doufám, že je pochopitelné, co tím chtěl básník říct (nebo aspoň to, co jsem tady smolila) :)

3 Kubí Kubí | 1. října 2011 v 23:02 | Reagovat

skoro jsem chtěl napsat chudák pes,ale ty bys mě sjela :D ne fakt to je dobrý video :)

4 Vlaštovka Vlaštovka | 2. října 2011 v 16:17 | Reagovat

Ano Kubí, proto jsem se ho pokusila zvýraznit :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama