Hello Autumn. I love you October...

1. října 2011 v 17:11 | Vlaštovka |  Ze života v ptačím hnízdě
Hello Autumn! I love you October...
První říjnový den. Není to první podzimní den, ale kupodivu si ho s podzimem spojuji mnohem víc, než zbylé dva měsíce, ke kterým se řadí. Listopad má sice příhodný název, ale v tuhle dobu už je všechno listí dááávno na zemi, zašlapané pod nánosy bahna, div ne už skoro pokryto sněhem a všechny ty barvy ve škále oranžády jsou ty tam. V září není podzim, protože září příhodně jen slunce. Říjen má pro mě prostě své kouzlo.
Jenže co taky pro mě kouzlo nemá, že ano. Říjen se prostě řadí mezi těch top 10, které opravdu miluju k smrti a ubíjí mě, když je prošvihnu. Pro někoho nepochopitelné, pro jiné zcela mluvící z duše, ale neznám konkurenci, která by se mohla srovnat s ranní procházkou v parku, zalitém barvami a probouzejícím se v ranních paprscích slunce. A i když ty paprsky zajdou, stále tam to podzimní kouzlo je. Couráte se bezcílně, schválně poskakujete v čerstvě nahrabaném listí a rozhazujete úhledné hromádky, které právě správce parku vytvořil drobnými hrabičkami.


Příhodně jsem se courala po oblíbené stránce weheartit a s tématem podzimním na mě vyskočil obrázek od jedné slečny a kdybych si nebyla jistá svou střízlivostí, snad bych si myslela, že jsem do galerie přidala obrázek já sama. Je povznášející vědět, že i na druhém konci světa je někdo, komu myšlenky poletují na stejných místech jako mně. Tiše sedím ve svém VIP koutku, poctivě odmakávám sobotní šichtu a máčím si nos v horké čokoládě (Crosscafé - i když jsem si jejich produkty vždy vychvalovala a kromě hvězdného Starbucks neviděla žádnou konkurenci, domácí hrnek s pár marshmelláky je trumfne už při prvním doušku), přes lámané sklo koukám na stromy a modrou oblohu tam venku, závidím všem těm rozmazaným postavám v nedalekém parčíku a tajně si plánuji, kterou z vytahaných mikin si zítra obleču.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Míša Míša | 1. října 2011 v 22:59 | Reagovat

Tak Vlaštovko kdy jdem na čokoládu? :-)

2 Vlaštovka Vlaštovka | 2. října 2011 v 16:19 | Reagovat

Až koupíš Marshmelláky! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama