Vánoce

14. října 2011 v 13:13 | Vlaštovka |  V šatně
Ze života mé druhé lepší já...

Já jsem si musela spravit radost a náladu a zase jsem se na chvíli musela courat ve svojí dokonalé představě o druhé já. Její všední dny už se zdají jaksi omšelé, takže jsem sáhla do jiného koutu (při nejmenším mi pomohl leták z Tesca, na kterém zelo rudě vyhlížejícím velkým písmem Vánoce se blíží! = v překladu Okamžitě začněte nakupovat nejdražší hračky ve vesmíru, jen a pouze u nás!

Takže jeden krásný ideálně strávený vánoční den. Jak už jsme předávno zjistili, má krásná a dokonalá druhá já bydlí kdesi daleko od reality šedých dnů a taktéž od svých rodičů (a mimochodem, ti se stejně rozhodli trávit letošní svátky třeba v Karibiku, aby si vynahradili loňská léta strávená přípravou na vánoční frmoly). Jenže ačkoliv se děsím jejich příchodu, frmolu a všeho hledání a beznápaditosti, těším se. Jako malá.

9:00
Je krásné brzké ráno, vánoční den, dovolená, za oknem sněží a slunce malinko prosvítá mezi mraky, jen aby napadaným kopám sněhu vdechl trochu pozlátka. V pohodlných flanelkách se má druhá já valí v pelíšku, střídavě kouká z okna a střídavě na Grinche, který klasicky běží v televizi. Čeká jí docela pěkný a pohodlný den, takže je potřeba se na něj posilnit strašně moc sladkou a horkou Milka čokoládou, ve které se rozpouští pěnové bonbonky a naráží o stěny vánočního hrnečku pokaždé, když s ním zamává.
Very Merry Christmas Morning
13:00
Je načase vyzvednout sousedovi mazlíčky, obout zimní bačkůrky a vyrazit si na sváteční procházku do zasněženého parku. Má druhá já má mít dokonalé Vánoce, takže se samozřejmě v parku sejde se svou drahou polovičkou (o které už jsme několikrát v mnoha dnech zaslechli). Neholduju romantickým slaďákům, ale nějaká ta vánoční krása a štěstí v pruhované čepici s vločkou je záviděníhodná.
doggie

18:00
Na Vánoce by nikdo neměl být sám, ani já, ani ta má druhá. Rodinný večer s playboyem daného tajného města, kde žije (nemůžu přece říct kde, všichni by ji chtěli hledat!), přepychová večeře, mohutně vzhlížející strom uprostřed veliké chodby, svítící tak překrásně zlatými odstíny, spousty dárků, smíchu a polibků.
Christmas Magic
23:00
Světlo krbu, sníh za oknem, Vánoce, sladké sny...
sweet dreams
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Míša Míša | 18. října 2011 v 11:24 | Reagovat

Tak už aspoň víme,jaký kousky do skříně ti kupovat k vánocům.Já si beru prádlo a čepici s bambulí :-D

2 Vlaštovka Vlaštovka | 18. října 2011 v 11:35 | Reagovat

Pane Bože, díky!! Konečně někomu ze známých smysl tohohle maratonu mé zoufalé druhé já docvaknul! :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama