Vedle mě

29. března 2012 v 13:20 | Vlaštovka |  Ze života v ptačím hnízdě
Probudila jsem se ráno s jasným cílem, že budu pracovat a ve volné chvíli sem zčista jasna zabloudím, přidám krásně nekvalitní fotku mého kamrlíku a na tisíc řádků rozepíšu pochavlnou ódu na pracovní místo snů. Bohužel, jedna rytmická písnička mě donutila k něčemu úplně jinému..
Next to me? Wooo Hooo! Next to me? Next to me!
Takže ano, ta tisíciřádková óda se změnila na osobu, která těch tisíc řádků stejně ani nezaregistruje.. Ale mně přinese úlevu, přinese mi to snad i pochopení ze všech stran a ujasní mi detaily maskované v mlze...
Představu, že je někdo vedle mě, jsem měla strašně moc ráda, snila jsem o ní pod kvítkovanou peřinou a představovala jsem si s hloupými rytmy slunečná odpoledne, svůj zářivý úsměv co pak ladně přejde ve sladký hlasitý smích, paprsky, co mění vlasy na mahagonové zlato. Představovala jsem si vánek vonící po jaru (plný alergenů, co mi ničí život), představovala jsem si na sobě oblečení, které ani nemám ve skříni a boty, co ani nemají v obchodě..
Nevěděla jsem kdy a proč, ale pořád jsem doufala, že se všechny ty představy stanou skutečností. A staly.
Staly se drtivou skutečností, kterou někteří neměli rádi, ale já je neposlouchala. Kdyby už tenkrát ta písnička existovala, dávala bych si sluchátka do uší s každým opozitním slůvkem. Najednou to byla realita. Všechno to slunce v odpoledních, můj zářivý úsměv, kdy se koutky nedaly stáhnout do pozice smutného smajlíka, neutichající smích a zlatý mahagon ve vlnitých kadeřích, nezastavitelné kýchání u kvetoucích kytek, nakoupené oblečení co odpovídalo představám a radši naboso, kdykoliv to jen šlo.. Do těch jarních představ se pak najednou přimíchaly horké letní večery, podzimní listí ve vlasech, co pořád prozařovaly tím zlatem, zimní vločky roztávaly na mém rudém nose a najednou už se zase blíží slunce a jarní vánek. Jen se do něj přimíchalo několik kapek různých druhů barev na zdi, několik nánosů sádry a vyštukovaných zdí a kovové piliny, které zametl prodavač, když přidělal další klíč od mého domova. Konečně začínám poznávat, co to opravdu znamená, někdo vedle mě... Next to me.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 kitty kitty | 10. dubna 2012 v 20:57 | Reagovat

Jen tak dál, buď šťastná a zamilovaná a užívej si to všemi doušky drahá čiči :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama