Čtvrtek

23. července 2012 v 12:15 | Vlaštovka |  V šatně
Ze života mé druhé lepší já...
Pohádkový lepší život té druhé lepší já je v létě ještě lepší (líbí se mi slovo lepší). Inspirace chodí v těch občasných slunečních dnech blíž a blíž kolem a neodolá, aby nezvonila bzučák na recepci. Jak už řeklo kdysi a několikrát, ta druhá já je na tom lepší - má to, co já mít chci, starosti se jí vyhýbají, je skoro jako filmová star - moje vlastní filmová star.
A tak moje vlastní filmová star a její oddychový čtvrtek.
Jako každé ráno, i čtvrteční je hektické. Probrat se, uvědomit si, co je za den a do které práce jít a s maskou na očích zjistit, že je už několik minut po budíčku. Vyletět z domu, rozkoukávat se ve studeném letním brzkém ránu a zoufale toužit po kávě, co by vás probudila.

Coffee

Jako velice úspěšná asistentka, která splní, co na očích vidí a na papíře má napsáno, práci vykonává na sto dvacet procent, je nadprůměrně inteligentní a má omamný vliv na lidi, si může má druhá já dovolit ve čtvrtek navštěvovat jinou práci. Své vlastní půvabné bistro u městského parku, hned vedle jedné velice slavné kavárny a kde samozřejmě nemusí platit nájem, protože prostor zdědila po svém dědečkovi, který zde vedl kavárnu. Bistro, které je otevřeno od rána do odpoledne - dokud mají zaměstnaní lidé chuť na čerstvé bagetky, tortilly, sandwiche, těstovinové saláty a čerstvé limonády, bistro, kde zaměstnává jen ty nejlepší přítelkyně, kterým věří a které si práce a platových podmínek cení, bistro, kam si vždy ve čtvrtek chodí pročistit hlavu a poklábosit s pravidelnými zákazníky tohoto dne.

Bistro

Když odbije ta správná hodina, jídlo je snědeno a venku začíná být to nejkrásnější počasí, vybíhá má druhá já směrem k městskému přístavu, kde čeká skvostně bílá loďka, houpající se na tyrkysových vlnách, všechny přítelkyně ze střední a láhev dobrého šampaňského na oslavu zasnoubení jedné u nich. Projížďka daleko od přístavu, sladké cinkání skleniček o sebe a spoustu povídání a detailů...

Yacht.

Nakonec zbývá doběhnout domů, převléknout se do nejpohodlnějších šatů, vzít klíčky od bílého Volva XC90, peněženku a vyrazit na zásobovací nákup pro lednici a spíž. Zelenina, ovoce, maso, balené salámy, houby (ano, má druhá já jí všechno), oleje, koření a sýry... Snad vše, na co se dá při vlastní domácnosti vzpomenout. Pak zbývá jen ta radostná půlhodinka třídění nákupu do správných místností a fochů.

shopping dinner

A pak se přitulit ke své drahé polovičce na pohodlný, obrovský, krémově bílý gauč a spokojeně sledovat další díl VIP Prostřeno (tam, kde má druhá já žije, by to nejspíš byl Jamie Oliver a jeho show, či tak nějak).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama