Ruiny špatného dne

2. července 2012 v 10:03 | Vlaštovka |  Ze života v ptačím hnízdě
Zase si chci stěžovat na život (je pravda, že to tu dlouho nebylo a je pravda, že si připadám jako rozpolcená osobnost, která je jeden den happy a dobývala by svět a druhý den by si lila na hlavu okurkový lák - ale přesně proto se mám tak ráda) a zítra zase budu psát pozitivní nesmysly. Varování v úvodu je pro mě vždycky dostatečné na to, aby mě odradilo od čtení dál. Nevím, jak to funguje na jiné.
Slyšeli jste někdy o špatném dni? A nemám na mysli, ten den, kdy zaspíte, úprkovou cestou do práce na sebe vylijete kávu, zapomenete doma malovátka a lak na vlasy, stojíte ve městě ve frontách, kde jen to jde a nakonec naděláte v práci tolik kopanců, že v závěru dne zkrouceně sedíte na židli v rohu a čekáte na výpověď. Tenhle den nemyslím. Jde mi o ten den, kdy se probudíte s úsměvem a dění dne vás postupně sráží níž a níž k zemi.
Protože dívat se v televizi na pár dílů Simpsonových může být zábavné, ale po osmé epizodě, kdy do oken praží slunce a teplota se zvedá ke třicítce, už vás to začíná trochu srát. Pak se zvednete, uklidíte pomalu celý dům, umyjete všechno nádobí a ještě uvaříte a nikdo to neocení a zatraceně, asi ani nevidí? Úsměv se ztrácí do naprostého neviditelna a vy potřebujete uklidnit, obejmout a aby se k vám někdo přitulil. A nikdo se netulí, protože místo svého milujícího milého a vašeho společného psa, se vám může podezřele zdát, že máte doma staršího bráchu a jeho milovaného psa.
Cožpak není vidět, když někdy ženská potřebuje pohladit, přitulit se, pomazlit a když potřebuje sex? (Dokonce už mě přepadly i myšlenky na znásilnění!). Zdá se mi, že ty přihlouplé narážky, kdy vám kamarádka žertem řekne, že jste protivná a že máte nedostatek sexu, mají zakořeněný základ v pravdě - sice to není nedostatkem, ale zvýšenou chutí (a je to zcela logické, když chlap v těchhle vedrech pobíhá po zahradě bez trika - ale běhá za psem, ne za mnou, sakra).
A právě úmorně dávám dohromady pro a proti, proč radši tenhle odstavec nesmazat, ale vítězí proti. Čtou to přece hlavně ženy, mé zvědavé kamarádky, co potřebují trochu humorných drbů do repertoáru.
Každopádně, tuto zdrcující situaci jsem vyřešila až večer, když jsme odděleně usnuli u televizí v ložnici a obýváku a já se probudila dřív, abych sesmolila pár zápisek, ze kterých pak vytvořím obsáhlý článek. Místo nakládaných hermelínů, připravených na gril, jsem tiše sesmolila pár toastů a velký vánoční hrnek citronového, granulovaného a strašně nezdravého čaje a dočetla u skromné večeře v přesvícené kuchyni další knihu. Dala jsem si ten den už asi desátou sprchu a vyplácala další množství sprchového gelu, po němž se mi kůže provoněla bourbonskou vanilkou (díky bohu za slevové období v Plaze a zákaznické kartě do Ives Rocher). Vyvenčila jsem našeho psa a tiše se přitulila ke svému spícímu a příležitostně pochrupávajícímu druhovi a tím můj špatný den skončil. A samozřejmě po několika neslušných snech jsem ho ráno znásilnila! A tím začal ten lepší den. A je mi líp, skoro jako bych zapomněla. Ačkoliv se mi včera zdálo že mám špatný život, byl to jen špatný den. :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama