Leden 2013

Happy snow days

24. ledna 2013 v 11:18 | Vlaštovka |  Ze života v ptačím hnízdě
Po zdevastovaných vánocích na blátě a dešti, po silvestrovském večeru na ještě větším blátě a po všech suchých námrazách si někdo uráčil naházet sníh po mojí zahradě a posunout teploměr o pět stupňů pod nulovou hranici? Jupí, přiveďte mi ho. Po těch všech, kdy jsem mohla chodit ven v keckách, schovat čepici a jarní šálky dát navrch hromady mi zas někdo udělal čáru přes rozpočet.
Takže, co se sněžným dnem, když je venku sedm stupňů pod nulou, jste doma sami, jste líní, pes je ještě línější než vy aby vás nutil na procházku a dostali jste novou zásobu z Tea worldu? Usadit se do prosvětlené kuchyně, uvařit si čaj s příchutí jahod a šampaňského do velkého hrnku s vločkou - pro trochu pocitu luxusu, zapálit si svíčku ve tvaru sněhové koule - pro ten pocit, že je opravdu venku sníh, zakousnout se do mandlových sušenek, s láskou ikea - pro ten pocit, že jste tam byli (i když jsou to téměř dva měsíce), pustit si nový díl Hart of Dixie - pro uspokojení té zoufalé závislosti po nových dílech oblíbených seriálů a připravit si nové číslo Joy - pro tu chvíli, kdy jsou seriálové pasáže nesmírně nudné.Čas udělat sebe a své peníze šťastnými

24. ledna 2013 v 11:00 | Vlaštovka |  V šatně
Nemám doma sbírku peněženek, bot ani kabelek. Nejsem jako každá žena. Moje peněženka už byla ošoupaná a padaly z ní drobné. Prostě jsem potřebovala novou. Byla ve slevě nebo nebyla tak drahá. Je větší a elegantnější, nemusím mučit drahocenné bankovky překládáním napůl a pokaždé uvidím červenou zákaznickou kartu se srdíčkem, když půjdu pro kafe. Vážně jsem ji potřebovala. Opravdu. Nejsem dobrá lhářka, ale já a zbytek peněz jsme šťastní. :)

Milý velkorysý Ježíšku

2. ledna 2013 v 17:17 | Vlaštovka |  Ze života v ptačím hnízdě
1. Fén
S tou věcí pro objem. Ne, že by mi snad objem na vlasech někdy vydržel a ne, že by pro něj moje vlasy byly stavěné. Ale s třetí změnou účesu v rozmezí posledního měsíce se asi musí už vyzkoušet všechno...
Konkrétně už se čtvrtou změnou účesu. Rowenta fénuje skvěle. Vydupala jsem si tu věc pro objem - difuzér a použila jsem ji jednou. Netušila jsem, že do příslušenství patří i vysoušecí hřeben co rovná vlasy.

2. Žehlička na vlasy
Snila jsem o ní tajně, ta původní Tesco značka už začínala trochu připalovat vlasy. A tajný sen se vyplnil. A má v sobě perly, displej s modrými písmenky pro úpravu teploty a tašku pro cestování.

3. Finance
Finance pro podporu vlastních snů - investováno do myčky, jen tak mimochodem.

4. Assassin's Creed
Mnoho, mnoho, mnoho pohlcených večerů koukáním na svého milého, jak v kostýmu indiána s kapucou běhá po lese, stahuje zvířata z kůže (fuj!), pere se s vojáky a mluví indiánskou huhňavou řečí...

5. Dárkový poukaz
Do antických lázní. Pro dvě osoby, na dvě procedury. Vířivka, pára, postel s nebesy, na dvě hodiny jen pro nás. Nemůžu se dočkat na volnou rezervaci. ;)

6. Vysavač
Philips. Na tvrdé podlahy. Nutno říct, že teď vysávám téměř denně. Po dlouhé době mě to s vysavačem, co se nerozpadne na tři kusy po cestě ze schodů, opravdu baví. Po další vánoční zkušeností - opravdu otvírejte velké dárky jako první a nenechávejte si je nakonec - když jako první odhalíte sáčky do vysavače, je po překvápku.

7. Přívěsek
S granáty. Je to maličkost. Blýskavá, stříbrná, kterou si můžete přidat na náhrdelník s dalším přívěskem, který vás vystihuje. A vaše osobité písmenko vás vystihuje vedle ptáčka na řetízku ještě víc.

8. Mixér
Ponorný pro upřesnění. Jak jsem tomu sama chtěla, stala jsem pracující ženou v domácnosti, co se stará o dva chlapy (dobře, jeden z nich je pes, ale omáčky mu taky chutnají). Na posilněnou si potřebuji občas udělat banánový koktejl. A zkoušeli jste někdy klasickým mixérem udělat krémovou omáčku v plném hrnci? Tu kuchyň jsem uklízela hodinu!
A není to jen mixér. Svítí modře a všechno to příslušenství se mi ani nemůže vejít do šuplíku. Jupí! Možná už tu svíčkovou zase zkusím.

9. Prostěradlo
Kdo by řekl, že taková věc z F&F ve vanilkovém odstínu může tak nesmyslně potěšit. Především poté, co vám všechna prostěradla na dvojlůžka zdevastoval vás milovaný pes.

10. Padesát odstínů šedi
Milý Ježíšku, letos si nepřeji knihu. Jen tak ledajakou knihu pro holky. Letos si přeji speciálně tuhle, velice neslušnou a nevhodnou knihu do tramvaje, kde vám přes rameno kouká lecjaká stařenka a pohoršuje se nad vašimi řádky. Letos si přeji velmi je šokovat a sobě dopřát nějaký záchvěv nemravnosti na dlouhé zimní cesty domů. A můj milý za ni právě zaplatil 399,-. (Chlapi asi vážně nevědí, o čem to je...)
Nebudu dělat předčasné závěry, ale prvních sto stran jsem se nudila. Na dvousté jsem se začala usmívat. A na třísté jsem se válela smíchy po zemi. No, čeká mě ještě dalších tři sta stran. Třeba to bude lepší.

11. Yves Rocher
Má oblíbenkyně z Francie. Další kousky do řad modré série před zrcadlem v koupelně jsou nesmírně potěšujícími dárky.

12. Sportovní taška
Rozjela jsem sporty. Rozjela jsem kola, rozběhala zadek a už si vážně připadám jako blbka, když vkráčím do sportovního centra s koženkovou kabelkou v tmavě velbloudím odstínu. A tu fajfku jsem si docela oblíbila.
Třebaže jsem si fajfku oblíbila, jsem ochotna se rychle přeorientovat na hopsající pumu. Sportovní taštička se hodí k botám, tričku i láhvi na vodu.

Takže, milý Ježíšku, letos jsme byli v podstatě moc hodní a ty moc velkorysý. Za tímhle výčtem bylo ještě několik dalších dárků, které nám do naší tříčlenné domácnosti přilétly oknem.
Myju ve své nové myčce, drahý ničí ovladač u nové hry na PS3 a pes okusuje svoje ňaminky.