Duben 2013

Ráda tě poznávám, jaro

26. dubna 2013 v 11:56 | Vlaštovka |  Ze života v ptačím hnízdě
Možná jsem se jako medvěd probrala se zimního spánku asi moc dlouho. Možná jsem viděla až moc filmů od Woodyho Allena. Možná jsem se tahala peřinu přes hlavu moc dlouho, abych se před zimou a všemi starostmi schovala. Stejně mě dostaly. S peřinou nebo bez, v kozačkách nebo teniskách, neutekla jsem jim. Stála jsem k nim čelem a jediné, co jsem proti nim potřebovala, bylo brnění. Na cestě mi svítilo slunce. Celou cestu, až do hloubky šatny. A tam jsem to brnění našla, vytáhla na světlo a se zavřenýma očima se do něj oblékla a s překvapivou lehkostí ho kolem břicha dopnula. Pořád má svou kouzelnou moc. Ustřižené džínové kraťásky z prvního ročníku na střední, na které jsem balila kluky. Nechce se mi věřit, že kousek oblečení by nám mohl dodávat takový pocit.

Bosky jsem vyšla ven na zelený trávník, kde se mi sedmikrásky zapletly mezi prsty a třikrát jsem kýchla vedle vykvetlého zlatého deště. A když jsem z kapsy vytáhla připravený kapesník, bylo mi jasné, že mám navrch. Zima už mě nedostane a starosti taky ne. Zasedla jsem k emailu a ty starosti mávnutím proutku (a několika překliknutím myší) vyřešila. Kolonka odpadkový koš je mocná věc.

S plným a odřeným nosem od neustálého smrkání, nestíhající klimatizací v autě a pylem na každém parapetu konečně můžu cítit jaro a začít od začátku. Kdykoliv jsem začínala nové kapitoly, začínala jsem k prvnímu dni v měsíci, od pondělí nebo od nového roku. Ať šlo o deníčky, diety, cvičební plány nebo předsevzetí...
No, změna je život. Ahoj, končící dubne. Ahoj jaro, ráda tě poznávám.