Moje první pochvala, jsem kouzelná

19. července 2013 v 15:32 | Vlaštovka, slečna Kouzelná |  Ze života v ptačím hnízdě
Když nad tím uvažuji, nikdy jsem nenapsala pochvalný email nebo dopis na prodavačku, která by mě obsloužila při reklamaci nebo při prodeji. Asi proto, že až do včerejška se žádná z nich na mě neusmála, chovaly se jako arogantní krávy a když jsem vyslovila slovo reklamovat, protočily oči, že byste stěží udrželi ruku, abyste jim po vzoru vašich nevlepili facku. Takže mi pochvalné dopisy ani emaily nic moc neříkali, než jsem dostala jeden pro mě. Moje první opravdová pochvala od zákaznice.

"Slečna, co mi mou objednávku vydávala, byla kouzelná - usměvavá, dobře naladěná, dobře se s ní jednalo a při prosbě o plakát s bototerapií mě neodbila, ale naopak si vzala telefonní číslo a hned druhý den se ozvala s informací, kterou jsem potřebovala. Odcházela jsem s úsměvem na tváři, který přetrval prakticky doteď, a to se v dnešní době a vzhledem k tomu, co všechno se u nás ve státě děje, moc často nestává."

Povolání radostnička má něco do sebe a náplň práce vydávat radost jde vykonávat nějak sama od sebe. Ani se moc nemusíte snažit. Je možné, že bych konečně našla to, co jsem celou dobu hledala? V 21, není to brzy? Nebo pozdě?

Povzbudilo mě to, otevřelo mi to oči. Bože, já jsem kouzelná! Mě nikdo nikdy neřekl, že jsem kouzelná. Tak magické a krásné slovo asi nikdo nemá v repertoáru, chlapy nevyjímaje. Měla bych ho šířit dál. Možná bych mohla napsat pochvalný dopis do Malinový, protože jejich mladá prodavačka je taky kouzelná a s grácií mi prodá jeden rohlík k jogurtu a ještě mi popřeje hezký den. Slušnost a radost možná nevymře?

Nicméně, slečna Kouzelná má teď tvářičky jak jahůdky (a není to tou půl tunou tvářenky) a hlavu klopí dolů, aby jí samou radosti nenapršelo do nosánku. Jak jen pocit popsat. Jedu na kole v žabkách z kopce a dám nohy pryč ze šlapek a ony se zběsile točí i tak? Jo, to je ta pravá radost. Hm, slečna Kouzelná.

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Simona Simona | E-mail | 19. července 2013 v 17:20 | Reagovat

hezkej článek :) ...ale..nohy z řídítek? :D

2 Vlaštovka Vlaštovka | 19. července 2013 v 18:15 | Reagovat

taky nad tím teď dumám... a opravuji :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama