Září 2013

Budu máma. Skvělá.

2. září 2013 v 13:56 | Vlaštovka |  Ze života v ptačím hnízdě
Prvním se to říká nejlepším kamarádkám. Druhým se to říká maminkám. Třetí se to říká vaší drahé polovičce. Čtvrtému se to říká zbytku světa. Jako posledním se to říká našim tatínkům s citlivou opatrností a napětím, ze které skříně v garáži vytáhnou vzduchovku. Pak teprve někdy později to dojde i vám. O hodně hodně hodně moc později.

Nedošlo mi to ani po 4 testech s růžovými proužky, při každodenním zvracení, po doktorovo ano slečno Soukupová, jste gravidní, při zírání na dva obrázky malé tečky tam někde uvnitř mě, při celodenním projíždění serveru maminkám.cz a ani během pravidelného přemítání nad jmény, o kterých už jsem stejně rozhodnutá. To až když jsem se v šatně postavila před zrcadlo a naměřila těch 5 cm, o kterých mi povyrostlo bříško, a koukala jsem na sebe očima se zářivou jiskrou, konečně mi to došlo.

Já budu máma. Moje drahá polovička táta. Moji milovaní, mé dvě maminky a dva tatínkové budou babičky a dědečkové. Můj švagr bude strejda. A moje sestra teta. A babičky a dědečkové si užijí předponu pra-. A pes už nebude jediný, kdo má svou extra postel.

A našla jsem si své ryze vlaštovčí důvody proč pro. Budu moct nosit trička na tělo a nikdo nemůže říct, že jsem tlustá. Do sytosti si užiju legíny a volné zimní bundy, protože budu kulička, kterou by džíny škrtily. Na Vánoce mi to pravděpodobně bude strašně slušet, protože mi teď strašně rychle rostou vlasy a já si budu moct udělat drdol. Budu si moct dát jakoukoliv ze svých džusových a okurkových vášní a nikdo se nebude blbě ptát, jestli nejsem náhodou těhotná. A konečně mám přece tu suprovou výmluvu nechutenství pro návštěvy plné sardinkových chlebíčků. A těch 36 plyšových medvídků v peřiňáku? Už je nikdo nebude chtít vyhodit.

Jak jednou o mně jednou Lady I. napsala, jsem živá, plná vtipu, nadsázky a cynického humoru, tak jako ty články. Mám názor, svůj rozum a svoji hlavu. Učím lidi užívat si maličkostí života. Jestli jsem vážně taková, mohla bych být skvělá máma. Mohla bych tohle všechno předat té maličkosti ve mně. Budu máma. Skvělá.