Nákupy bez výčitek

7. listopadu 2013 v 17:41 | Vlaštovka |  V šatně
Miluju, miluju a ještě dvacetkrát miluju svou práci v zootu. Klidně jim budu dělat reklamu ve všech koutech světa a na čelo si lípnu naše firemní samolepky I ♥ zoot. Protože I ♥ zoot. Díky mé supertajné nákupní metodě, nemám nikdy výčitky, zvládnu poplatit i dluhy, nakoupit v Lidlu a peněženka nezvrací, v H&M jsem si koupila jen těhotenské legíny a navíc mám doma spoustu papírových tašek, heč. A ta metoda? Umět si každý nákup odůvodnit. Jednu věc napojovat na druhou a v závěru nejste ani trochu sobci, protože jste prostě chtěli stěží půlku.

Prostě jsem chtěla to malinové prkýnko se zajíčkem ušáčkem (chci vidět ty z vás, co by mu odolali, kdyby vám hopkal pod nosem v každé páte objednávce) a k prkýnku -teď přichází to zásadní magické slovo- potřebujete nový nůž. Nebo dva. Nebo šest, když se to vyplatí. A navíc dostanete pochvalu, protože ty staré nože jste rozdali mezi babičky a maminky, které se doteď trápily s těmi tupými se žlutou plastovou rukojetí, nebo hůř, s tou zašlou dřevěnou, ze které už lítají při krájení třísky.

Jsem předvánoční citlivka, i v jednadvaceti mě rozeřve první promítání nové vánoční reklamy na Coca-Colu a protože bych si hvězdičky do okna pověsila už v říjnu, prostě jsem chtěla ke zmírnění pocitů ten vánoční čajík ve tvaru vzteklého soba. A protože k vánočnímu čaji patří vánoční vůně, potřebujete i lampičku na vosky z Yankee Candle (protože na svíčky fondy nemám, za vosky to peněženku tolik nebolí a můžete mít klidně dvacet příchutí - vaše drahá polovička si jich rozhodně všimne mnohem déle, než dvaceti velkých svíček). Když už máte lampičku i čaj, potřebujete se zahřát. V čem jiném, než ve svetru a šále.

Když prší, prostě jsem chtěla mít deštník, ve kterém vám nespadne trvalá nebo se nezkroutí žehlená, vítr ho neotočí naruby a vidíte skrz něj tak dobře, že nikdy nebudete moct známým vyprávět historku o tom, jak jste se s manželem poznali, když se vaše tmavé deštníky srazily na rohu náměstí a vy s nimi. A když v létě prší, potřebujete k tomu deštníku taky gumové botičky s pruhovanou podrážkou, protože se nerozpustí v louži.

A tu kabelku jsem prostě chtěla, protože byla za pár šupů a je hnědá (miláčku, v tom odstínu velbloudí hnědé, který ještě nemám!). Už rok poletuju po všech centrech města a nikde jsem nenašla peneženku, kterou tak moc potřebuji, ze které bych si slavnostně kecla na zadek. A takhle z nové kolekce to zkrátka dokázala. A do kabelky pasuje jako by pro ni byla šitá. No a to pouzdro na iPad jsem taky potřebovala i když žádný nemám. V kabelce totiž chybí taková TA přihrádka, kterou my ženy potřebujeme. A kam jinam naskládat diář, faktury, prášky na zuby a sluchátka, než do růžového obalu ve formátu sešitu, hm?

Prostě jsem chtěla jen čtyřikrát. Mlsání bez výčitek.


Jo, a ten župan? Přece nebudete chodit doma nahá. Pořád. ;)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 L. L. | 7. listopadu 2013 v 18:11 | Reagovat

Mam strašnou chuť vyrazit na nákupy :D .. ovšem nejvíce mě dojala poznámka o reklamě na Coca-Colu - protože jsem na tom úúúplně stejně :)))

2 Aailyyn Aailyyn | Web | 7. listopadu 2013 v 19:14 | Reagovat

To jsou náhodou všechno velmi praktické nákupy... :-)

3 S. Bubblegum S. Bubblegum | Web | 7. listopadu 2013 v 23:26 | Reagovat

To je velice správný přístup. Akorát se obávám, že ačkoli bych si zvládla zdůvodnit všechno, co bych si chtěla (ehm potřebovala) koupit, má peněženka by nestíhala držet krok :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama