Novoroční díkuvzdání mé drahé polovičce

7. ledna 2014 v 17:03 | Vlaštovka |  Ze života v ptačím hnízdě
Pracovat s vánoční výzdobou a koukat při tom na epizody seriálu, u kterého jsem prošvihla předvánoční premiéry mi asi moc nesvědčí. Nutně se mi v hlavě ustálila myšlenka, že den díkuvzdání by se měl přesunout za hranici starého roku, po odeznění novoročních kocovin a když už jsou všechny ohňostroje, co zbyly v garáži a v opilosti je někdo přehlédl, odpálené. Takže jsem si udělala své soukromé novoroční díkuvzdání. Bez krocana, nádivky a brusinkové omáčky. S dýňovým muffinem místo koláče. Děkovat za krásné věci by se mělo asi každý den ráno i večer, udělat výčet jednou ročně se mi zdá zoufale málo.

Přemýšlela jsem dlouho a když to teď shrnu, všechno, za co jsem vděčná, patří k mé drahé polovičce. Novoroční díkuvzdání mé drahé polovičce. Samotáři, otrávení láskou nebo holčičími žvásty, přeskočte na jiný článek... Dámy, došlo vám někdy, jak moc jsou pro nás důležití?

Jsem vděčná za to, že i další táhnoucí se rok je pořád se mnou, občas mě pochválí a i když jsem po jeho boku zestárla o patnáct kil a tři roky, nenašel si milenku a neobnovuje postelové svazky s bývalkami (nebo to aspoň umí skrývat natolik dobře, abych se tím netrápila). Jsem vděčná za to, že se z velkoměsta přestěhoval do bezvýznamné vsi, trpělivě předělal každou místnost v domě k mojí představě a moc neremcal, když jsem se rozhodla pro moderně modré zdi, bílé, béžové, fialové, červené. Jsem vděčná za to, že do našeho domu přivezl toho nejvíc ujetého border koliáka a předurčil tak půl zahrady a záhonky s kytkami k neodvratitelnému zániku.

Jsem vděčná za to, že mi půjčuje svoje auta i s benzínem a mlčí, když řídím jako prase. Jsem vděčná za to, že mi koupil všechny díly Padesáti odstínů šedi, i když jsem každý díl ponížila jako zaujatá kritička a nechává mě si ty sprosťárny číst, zatímco zabíjí příšery na PS3. Jsem vděčná, že si pamatuje moje narozeniny, že si pamatuje jak zoufale dlouho jsem chtěla bílé hodinky a že ví, že vždycky ocením a náležitě vyplýtvám dárkovou kartu do H&M. Jsem vděčná, že i když to tam nenávidí, bere mě do Ikei a vodí se se mnou za ruku. Jsem vděčná za to, že množství šál, které vlastním, okomentoval jen jednou. A jsem vděčná za to, že se naučil vařit domácí polívku a pamatuje si, jak dlouho vařit brambory.

Jsem vděčná za to, že mě má rád natolik, aby se se mnou vrhl ve svém nezkaženém věku do výchovy dítěte, za to, že bez keců odkýval jméno pro svou první dceru, které jsem v záchvatu radosti vymyslela a zabejčila se na něm, protože bychom všichni měli svátek v jednom měsíci. Za to, že se zdržuje protáčení očí, když jsem konečně propadla nakupovací mánii pro mimčo a jsem příšerně moc vděčná za to, že se mnou strávil celých 10 minut v H&M u jednoho stojanu s mini oblečením a přemýšlel jestli velikost 1-2 nebo 2-4 a při placení vtipkoval s rozněžnělou paní prodavačkou. Jsem vděčná za to, že s pochopením snáší termín Vopice a neříká naší dceři jménem, protože si myslím, že to nosí smůlu (a taky protože jsem prohlásila, že pokud jí ještě někdo bude oslovovat před narozením, na porodním sále jí přejmenuju). Jsem vděčná za to, že se nevyjádřil k počtu plyšových medvědů, které jsem ze své sbírky vybrala pro Vopici a taky za to, že mu nepřijde příliš brzo natírat a stavět dětskou postýlku. Jsem vděčná za to, že mi každý večer pokládá ruku na bříško, v naději, že už ho konečně Vopice kopne, že hned jak to bylo možné, chtěl ji vidět na obrázku u doktora a že byl u toho, když mi doktor řekl, koho to vlastně nosím pod srdcem. Jsem vděčná za to, že bude dokonalej táta.

Jsem vděčná za tu nejlepší a nejdražší polovičku, jakou mám a jakou mi všechny bývalky můžou s uslzenýma očima závidět a škubat si u toho vlasy.

Hormony ovlivněná, vděčná, chlubivá, s láskou. ♥

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 LoveShy LoveShy | E-mail | Web | 7. ledna 2014 v 20:35 | Reagovat

Já ani nevím, co bych k tomu dodala, máte krásný vztah, máš skvělýho chlapa a úžasně jsi to napsala :). Ať vám to takhle klape dál.

2 Beáta Beáta | Web | 13. ledna 2014 v 21:35 | Reagovat

To je tak krásný láskyplný článek, že jsem z něj naměkko i já (= věčně sarkastická a nedojímající se).. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama