V šatně

Hnědá oranžáda - Happy Halloween!

29. října 2011 v 13:02 | Vlaštovka
Říjen se chýlí ke konci, můj oblíbený měsíc odchází na rok do ústraní, všechno listí spadne, američani s úsměvem dlabají dýně jako o život, odstřihávají poslední nitky z kostýmů a vysypávají drobky cukrátek z žebradel, co zbyly od loňska. A protože tíhnu k americké kultuře, tak jako velká spousta vrstevníků, svým způsobem tomu projevím jistou úctu. V současné době jsou toho plné krámy od A do Z, městské hospody pořádají halloweenské párty a téměř jediná možnost, kde sehnat klasické hřbitovní svíčky v kalíšku, co nemají tvar dýně, je Tesco. Nebráním se tomu, líbí se mi to a svým způsobem se do toho zamilovávám, ale pořád se nehtíčkem držím názoru, že by to mělo zůstat jiným kontinentům. Protože tradice hodit na sebe prostěradlo s dvěma dírama pro oči a somrovat u sousedů cukrkandl se v téhle zemi prostě nikdy neuchytí. I když dny v kalendáři sleduji díky VIP koutkům docela pravidelně, o předvečer všech svatých jsem zakopla náhodou. Ve své znavené náladě jsem si potřebovala uklidnit nervy, takže jsem i přes svou nenávist k zvrácenosti Marilyna Mansona překlikávala z jednoho videa na druhé, až mi tak skočila do popředí ta klasická halloweenská s Jackem v hlavní roli. S radostí jsem se podívala, zařvala si This is Halloween!! a bylo mi líp. A rovnou jsem si rozplánovala pondělní den. Rozhodně v první řadě provětrám podzimní barvy skříně, odsedím si 3 hodinky v koutku 3x1 metrů, zapálím si barevnou svíčku, vypiju horkou čokoládičku, projdu si obchůdky, projevím úctu na hřbitově a večer si zalezu do pelechu s dýňovým koláčkem.
pumpkin song

Ally McBeal je out aneb Vlaštovka míří na Harvard

18. října 2011 v 11:14 | Vlaštovka
Včerejší postřeh z myšlenek přelétávých a naprosto otřesný životní zážitek mě přivedl k noční nespavosti a hloubání nad tím, kde jsem. Jak jsem se včera přesvědčila, opravdu nejsem tak debilní, jak někdo předpokládá a mozek mi kupodivu sepíná správnou kombinací ve správný moment a jak jsem se také včera přesvědčila, pro všechny tyhle VIP koutky je mě opravdu škoda. Takže jsem se utvrdila v postoji, že tři měsíce tvrdé dřiny mi pomůžou k osamostatnění, dva měsíce k odpočinku a pak se stane jedna nebo druhá věc. Vlaštovka uletí nebo odejde na vysokou. Ale když už někam mířit, tak vysoko, takže zvažuji, že se svou nemlčící držkou bych se jako pěkná právnička docela uplatnila. Stačilo mi pohybovat se v tomhle kouzelném světě jedno odpoledne, hluboce se rozčílit a ztratit naději a už mám potřebu chránit práva lidí! Jsem vtipná.
(Ano, prozatím je to vtip - Harvard je dalece vzdálený - prozatím! Uvažuji o tom sotva půl hodiny a stihla jsem se inspirovat jen včerejšími zkušenostmi, ale hluboce mě to zasáhlo do středu mozku a nutí mě uvažovat o tom, jak dobře se vlastně právničky mají.)
law and order

Prdlo mi v šišce

14. října 2011 v 13:40 | Vlaštovka
Tak teď nevím, jestli už mi vážně definitivně prdlo v šišce, nebo jestli jsem tohle opravdu vytvořila. Každopádně, posunuju se od černých linií výš a výš a asi bych byla ochotná vzít si i to růžové tričko a rozzářila si s ním celý svůj den. Je to jasný, prdlo mi v hlavě, Šárka bude mít radost!
boooom

Vánoce

14. října 2011 v 13:13 | Vlaštovka
Ze života mé druhé lepší já...

Já jsem si musela spravit radost a náladu a zase jsem se na chvíli musela courat ve svojí dokonalé představě o druhé já. Její všední dny už se zdají jaksi omšelé, takže jsem sáhla do jiného koutu (při nejmenším mi pomohl leták z Tesca, na kterém zelo rudě vyhlížejícím velkým písmem Vánoce se blíží! = v překladu Okamžitě začněte nakupovat nejdražší hračky ve vesmíru, jen a pouze u nás!

Takže jeden krásný ideálně strávený vánoční den. Jak už jsme předávno zjistili, má krásná a dokonalá druhá já bydlí kdesi daleko od reality šedých dnů a taktéž od svých rodičů (a mimochodem, ti se stejně rozhodli trávit letošní svátky třeba v Karibiku, aby si vynahradili loňská léta strávená přípravou na vánoční frmoly). Jenže ačkoliv se děsím jejich příchodu, frmolu a všeho hledání a beznápaditosti, těším se. Jako malá.

9:00
Je krásné brzké ráno, vánoční den, dovolená, za oknem sněží a slunce malinko prosvítá mezi mraky, jen aby napadaným kopám sněhu vdechl trochu pozlátka. V pohodlných flanelkách se má druhá já valí v pelíšku, střídavě kouká z okna a střídavě na Grinche, který klasicky běží v televizi. Čeká jí docela pěkný a pohodlný den, takže je potřeba se na něj posilnit strašně moc sladkou a horkou Milka čokoládou, ve které se rozpouští pěnové bonbonky a naráží o stěny vánočního hrnečku pokaždé, když s ním zamává.
Very Merry Christmas Morning
13:00
Je načase vyzvednout sousedovi mazlíčky, obout zimní bačkůrky a vyrazit si na sváteční procházku do zasněženého parku. Má druhá já má mít dokonalé Vánoce, takže se samozřejmě v parku sejde se svou drahou polovičkou (o které už jsme několikrát v mnoha dnech zaslechli). Neholduju romantickým slaďákům, ale nějaká ta vánoční krása a štěstí v pruhované čepici s vločkou je záviděníhodná.
doggie

18:00
Na Vánoce by nikdo neměl být sám, ani já, ani ta má druhá. Rodinný večer s playboyem daného tajného města, kde žije (nemůžu přece říct kde, všichni by ji chtěli hledat!), přepychová večeře, mohutně vzhlížející strom uprostřed veliké chodby, svítící tak překrásně zlatými odstíny, spousty dárků, smíchu a polibků.
Christmas Magic
23:00
Světlo krbu, sníh za oknem, Vánoce, sladké sny...
sweet dreams

Pondělí

23. září 2011 v 18:33 | Vlaštovka
Ze života mé druhé lepší já...

08:00
Pondělí je v podstatě nejnáročnější den. Ráno není čas na žádné polehávání v měkkém pelíšku, žádný čas na vitaminy bohatou snídaničku a už vůbec není čas předčítat si noviny. Má druhá já má v pondělky vždy napilno neboť předcházejí jaksi proflákaným středám na cestách a čtvrtkům relaxačním. Nesedí v kanceláři neboť její práce je rozmanitá, ale vyřizuje pochůzky, sjednává termíny a snídá po kouskách při různých zastávkách. Tato akce zahrnuje i kávu (a nemusí to být nutně omílaná Starbucks, ale na mé milované stránce prostě pojem Coffee nic jinýho nevyhodí).
forever young

16:00
Práce hotová, počasí příznivé, oběd s milovanou babičkou vyčkává ve frontě. A babička opravdu miluje růžovou, bílou a fialovou. A milá druhá já nikdy nezapomíná!

lovestruck

20:00
Nemusíte být nutně fanouškem fotbalu nebo hokeje abyste mohla zažít pěkný zákeřný společenský večer s přáteli. Stačí se jen správně obléknout a křičet ty správné fráze.
team

Neděle

23. září 2011 v 13:21 | Vlaštovka
Ze života mé druhé lepší já...

A cink, cink. Byla tu neděle. Krásný slunečný volný den. Má milá druhá já otevřela oči a první, co spatřila, bylo blankytně modré nebe za okenní tabulkou, první, co cítila byl lehký průvan na krku a první, co čichala ve vzduchu, byla snídaně připravená s láskou jen pro ni (nehledě na to, co ta snídaně byla). (Ale pro lepší dojem bych to viděla na palačinky, pomerančový džus, karamelovou kávu, míchaná vejce se zeleninou a čerstvou bagetku.) Sestavovat pro tento moment nějaký model zdá se mi být zbytečné, obzvlášť pokud už jste očima přelouskali sobotu.

11:00
Spíš se posuneme o pár hodin vpřed a o pár kilometrů dál. Má druhá já má dobrý vkus. Jak na oblečení, stravu, vybavení, prostě všechno, co se dá v hlavě představit, tak i na chlapy. A tenhle je express! Jeho samozřejmě smyšlená sestra je vedoucí dětských táborů a občas bratra a potencionální švagrovou požádá o pomoc při nějakých těch táborových hrách na celý den. Takže má druhá já, naprosto nadšená ze spolupráce s věčně si stěžujícími dětmi, se oblékne do nejméně důležitého oblečení, co se válí na dně skříně a vyráží.

funny games

20:00
Nad úprkem času není nutno se pozastavovat. Táborový den umí utíkat dost zběsile, ale také se umí táhnout jako letopisy Narnie. Každopádně, je-li nutno vylekat prostřednictvím bobříka odvahy pár kalhot, je potřeba počkat na nějakou tu tmu, obléknout si to správné do lesa a rozsvítit baterku. (Je fakt, že tentokrát má druhá kopíruje mou první. Docela živě mám v hlavě představu, když jsem tohle nosívala po lese na sobě já a vypadala jako přívrženkyně Lovců duchů.)

fallen courage


00:00
Vskutku velice, velice náročný den, ale není důvod proč si na něj pořádně postěžovat. Zkrátka polibek přede dveřmi, teplá sprška, naposledy si projít diář pro představu druhého dne a zapadnout do polštářového království. (Pokud to někdo opravdu z předchozích dní nepochopil, tak má milá druhá já stejně urputně jako já miluje, či je přímo posedlá polštářky!)
fairy lady

Středa

19. září 2011 v 15:45 | Vlaštovka
Ze života mé druhé lepší já...

Jak zjišťuji, plánování života mé druhé já mi ukousne pěkný flák pronuděného dne ve VIP koutku, tudíž zvažuji rozšířit sbírku na další mé neodtajněné já :)

Středa je docela přítulný den. Je přesně uprostřed pracovních dnů a pokud pracujete od pondělí do pátku (tak jako má druhá já narozdíl ode mě!), ve středu se všechno přelije do druhé půlky a už zbývají jen dva dny. A obzvlášť pokud máte tak barevnou středu a už od neděle se jí nemůžete dočkat.

04:00
Jo, jo, časná hodinka, ale jak říkám, i tak by bylo téměř nemožné dospat. S utajeným důvodem má milá krásná druhá já opuští dům a nasedá do taxíku neurčité barvy, směrem rovnou na letiště. S úsměvem na tváři a plnými taškami odlétá časným ranním letadlem rovnou do suchohumorného Londýna zahaleného v podzimní ranní mlze. A se stejnou ranní mlhou si odnáší kufry do hotelu.

catch the right flight

09:00
Díky své lukrativní práci a velice vstřícným a bohatým šéfům byla nejspolehlivější asistenka vyslána na londýnskou konferenci zastupovat šéfy v nudných hodinkách, zapsat si pár zbytečných poznámek, vypít si cizokrajnou kávu a stát se ozdobou a připomínkou této lukrativní firmy (především je-li oblečena natolik, aby byla sladkou zářivou zapamatovatelnou tečkou).
conf.
12:00
Po drobné konferenci se venku samozřejmě zcela nečekaně udělalo poměrně překrásné počasí a zcela nečekaně také letadlo domů odlétá až v pozdních večerních hodinách. Co se dá dělat v Londýně celé odpoledne? Jistě, stačí si obléct pohodlné boty, vzít si správnou tašku, zamluvit si osobního nosiče a navštívit Cath Kidstonovou. A pak si jen užívat radost z nakoupených zbytečností.


Kid.Kids.Kidston.


16:00
Má druhá já je samotřejmě chtivé povahy, takže nenavštívila pouze Cath, ale odbočkou i přes Harrods, což zabralo trošičku času. Každopádně, Sheraton je odtud jen několik metrů (a není divu, nejlepší asistentka si zaslouží nejlepší luxus, tudíž celý jeden den je pokoj v pětihvězdičkové oáze pro poutníky zcela a jen její a to i se všemi službami a byl by hřích všechny je nevyužít!)
Sheraton

02:00
A po dlouze nekonečném letu domů konečně v pelíšku. S hřejivým pocitem v hrudi, dvěma polštáři, co voní londýnskou novoutou pod hlavou a nějakou tou uspávající hudbou v uších ti má milá Šípková Růženko přeju dobrou noc...
sleeping beauty

Not doing anything!

17. září 2011 v 8:00 | Vlaštovka
anything.
A přesně tak to bude! Rozhodně se nemíním dnes jakkoliv pohnout z postele, čančat se, česat nebo nedejbože lakovat si nehty! (aspoň do osmnácté hodiny, kdy bude čas utvořit ze sebe člověka a vyrazit za kulturou - zase jednou po letech...)
Naprosto s klidem se tu budu povalovat v pohodlém prádle (věčně řezající krajky prostě počkají!), vytahaném triku na spaní a ošoupaných legínách, co krásně zdůrazňují kilča navíc. A ano, vezmu si i pletené ponožky po babi! Mikrovlka uvaří kakao, špajz na tácu donese křupavé Laysky, počítač sám nastahuje spoustu filmů, knížka z knihovny se sama vybere a skočí mi do postele a telefon mi bude pouze předávat zprávy od žalostných pracujících! Takže si pusťe opičák Bruna z Marsu a tralalá...

Sobota

16. září 2011 v 21:02 | Vlaštovka
Ze života mé druhé lepší já...

Čím skončil pátek, tím začínala sobota. A pro mou druhou já by bylo naprosto nepřístojné chlubit se dvakrát stejným modelem (tudíž si nenápadně nalistujte Pátek). Už jsme si ujasnili, že má dokonalá druhé já s dokonalým životem, dokonalou prací a dokonalým vzhledem žije daleko od nedokonalé Plzně a celých Čech, takže nemůže být překvapující její sobotní ránko.

10:00
Příjemně prospaná po filmovém domácím večírku, zralá pouze na rychlou sprchu už v tuto dobu odchází ze svého krásného bytu přímou čarou a úzkou uličkou na ovocný trh pro snídani. Přátelsky si popovídá s večně se usmívajícími farmáři a pěstiteli těch sladkých a zdravích neřestí, plných vitamínů C a ovocného cukru a spokojeně, s plným nákupním košíčkem a kvítkovanou peněženkou v ruce odchází z ovocného trhu, všichni se otáčí za jejím půvabem a úsměvem, květiny za ní rozkvétají.
juicy!

12:30
Znovu dokonale upravena a sladěna opuští byt a míří do města, do kavárny, na lehký oběd a kávu s nejlepší přítelkyní. Sdělí si nejnovější drby z práce, domova a sídliště, poobdivují zadek číšníka, postěžují si na své protějšky (ano, i má dokonalá druhá já má svůj protějšek - a je extrémně sexy, vynalézavý a věrný a udělá si na ní čas kdykoliv je jí na světě nejhůř) a zasmějí se nad novými triky do postele. Zároveň se domluví na večerní zábavu v podobě luxusního večírku, pořádaného šéfem z její seriózní práce.

latté

15:00
Začínají důležité a neopomenutelné kosmetické přípravy u velikého, bíle zarámovaného zrcadla, taky v nádherné koupelně v odstínech šampaňské, za doprovodu té správné motivační hudby (a má druhá já má kupodivu docela podobný hudební vkus jako já) a ve správně pohodlném prádle.
bath afternoon

19:00
Super sexy přítel už čeká u dveří, v dokonalém smokingu, ve kterém vypadá naprosto neodolatelně. Samozřejmě ji políbí a neopomene několikrát zdůraznit překrásný vzhled, omračující krásu a omamnou vůni. Podrží jí dveře a překontroluje, zda má v náprsní kapse pouzdro s penězi. A také samozřejmě omamuje svou vůní tak jako má druhá já.
Good Evening Star.

24:00
Večírek byl vydatně úchvatný a šampaňského tak akorát na podpoření vynalézavosti. Teď už postačí jen dva kousky a trocha toho parfému. Sousedi, zacpěte si uši a dobrou, převelice dlouhou vášnivou noc! ;)


good sexy night

Apple.

11. září 2011 v 16:03 | Vlaštovka
Dobré ráno New Yorku! (nezájem na faktu, že jsou čtyři odpoledne a smrdím v Plzni)
Nějak si nemůžu odpomoct od myšlenky, že dnešek by měl být okouzlující, energický a štěstím prozářený den. A když si tak posedávám ve svém VIP koutku a očima propaluju zelenou softsheelku, brání mi mračit se a usínat. Taky jsem začala nahlas přemýšlet o změně nějakého toho životního stylu. Vzhledem k tomu, že neustále cpu lidem teplákovou soupravu z funkčního materiálu a k nim tílko v "emečku" a v "růžovce", pořád víc si v hlavě převaluju myšlenku, jak by takový komplet slušel mně. A jak by mě donutil občas zvednout svou zlenivělou p*del a proběhnout se po lese (jistěže by to vyžadovalo i nějakou lepší obuv, ale s matčiných Nike vybavením není takový probém...).

Sice jsem si nevymalovala výstupní plakátek, ale s nějakou zdravou výživou jsem začala. Tenhle radikální krok vyžadoval plnou EKOtašku zelených jablek (Granny Smith či Golden Delicious - Bůhví, i přes pověst milovnice zelených jablek, kterou po nich stále svědí zuby, v nich nehledám rozdíly - stačí, že jsou zelené) a samozřejmě sladěné vybavení. Nepoučitelná, hadry posedlá.
Apple (green) Day


Big Spender.

31. srpna 2011 v 19:12 | Vlaštovka
Asi je načase vyhledat pomoc. Pomalu se ze mě stává módou posedlý psychopat, kterému 11 hodin denně mezi oblečením moc neprospívá..
big spender!
A mimochodem, jsem vážně ráda za polyvorní stránku.. Nákupy na papíře jsou nakonec docela i uspokojivá věc.. Ale mimo mísu, až půjdu nakupovat v reálu, přesně tohle si vezmu na sebe!

Pátek

31. srpna 2011 v 14:40 | Vlaštovka
Ze života mé druhé lepší já...¨

Zasáhlo mě ohromné zjištění. Jak každý den procházím okolo líbezného obchodu Home Magic, čím dál častěji začínám slintat na jeho výlohu a pomalu se odhodlávám i ke vstupu dovnitř (ano, odhodlávám, protože jakmile vlezu dovnitř s těžkou peněženkou nebo platnou kreditkou, nejsem k zastavení). A čím dál častěji sedím ve svém VIP koutku protějšího obchodu a představuji si, jak by každá ta věcička z výlohy měla v mém bytě třeba v Řecku své místo. A na moment (několik hodin práce) jsem se zasnila a naplánovala si jeden páteční den v jiné realitě. A s mou druhou já.

07:00
Začíná to klasickým ránem. Nevstát, ale odnést si snídani do postele, přečíst si noviny, zkontrolovat černou kroniku a zasmát se důležitosti některých inzerovaných věciček.
Good morning, HOLLYWOOD!
07:30
Má druhá já je samozřejmě krásnější než já a má čas na to, aby dbala o své tělo a zdraví a několikrát týdně chodí ráno běhat v kvalitní běžecké soupravě, do uší si pouští Foreigners či podobné motivační songy, hlídá čas, aby se nikdy neopozdila do práce a pije pramenitou vodu!
Run,Forrest,run.
9:00
Osprchovaná, nalíčená, bezchybně oblečená a s plným diářem je připravena položit život za to, aby byly její povinnosti splněny. Počínaje frontou na 3 kávy bez kofeinu do oranžového kelímku. Pokud jste to ještě nepochopili, má druhá já pracuje jako velice úspěšná asistentka v seriózní firmě, kde se nikdy nenudí 11 hodin v kuse, je spolehlivá, výkonná a okouzlující, její šéfové jsou solidní podnikatelé bez postranních úmyslů, bez povýšeného chování a způsobů řeznických psů! A má ráda béžové a fuchsiové odstíny.
Fuchsia Job
16:00
Jak jsem naznačila s tou spolehlivostí a výkonností, je tedy naprosto logické, že její pracovní doba končí nejpozději ve tři, a tudíž už v tuto dobu může vystavovat své křivky na odiv návštěvníkům pláže, střídavě se koupat, popíjet shake, a číst si nejnovější drby z magazínů. Samozřejmě nezapomíná na klobouk - ochranu proti slunci!
beach babe.
20:00
V tuto dobu obvykle začíná rušný páteční život pro inteligenty (náctilatá prasata se ožerou po houbě už v 6!), takže má druhá já je připravená před velice společenským a kultivovaným klubem a vítá se se svými přítelkyněmi, protože jak je zvykem, nikdy nechodí pozdě (podle Bravíčka a Top Dívky je to sice prý doslova "děsně cool"). Vypráví si novinky týdne, postěžují si na komlikované vztahy a jak jim děsně zvedá mandle, když zůstane záchodové prkénko nahoře! Neuvěřitelné tyhle ženy.
Ladies Night *
23:00
Po tomto náročném týdnu, a pěkném pátku je třeba toto období nějak pěkně zakončit. Takže má druhá já se odlíčí, připraví si nějaký ten mls, oblíbené filmy a puntíkovaný polštář, natáhne si na hlavu čepici, protože noci jsou tu chladné a rozvalí se na měkké pohovce.
Movie Party
A tím končí páteční den mé druhé já. A sobota zas jindy.

Strawberry Forest Fairy

29. srpna 2011 v 21:50 | Vlaštovka
Po dlouhé době jsem vyrazila na chatu. Klasické nudné návštěvy příbuzných. Jedete tam s vidinou několika zabitých hodin a v hlavě máte naprosto nalajnované obrázky toho, co jste mohli dělat jiného. Nebývala jsem taková. Naopak, byla jsem posedlá tím, trávit na chatě s babičkou a dědou naprosto každou volnou vteřinku, poletovat po lese jako víla a nevracet se domů před půlnocí. A kupodivu, dnes se podařilo spojit nemožné s ještě nemožnějším. A ještě k tomu jsem vypadala tak dokonale, jako kdybych vypadla z filmu -náct!
strawberry forest fairy
Ano, ano, přiznávám se. Dlouho jsem si chtěla svou sbírku bot obohatit o nějaké střelené gumáky Wellingtonky a skákat s nimi do louží, ale jak je vidno, módní záležitosti nemíjejí ani 72letou aranžérku z LIKA a naprosto stylově mě předběhla s touhle puntíkovanou parádou. Takže, i když bylo příhodně vedro na kraťasy, bylo i příhodně mokro, takže cesta na hrad vyžadovala lepší obuv než plátěnky. A ty kouzelné boty zapříčinily, že jsem se cítila tak mladě, že jsem po lese lítala v podstatě až do, no skoro do teď.. ;)

Rainy day

28. srpna 2011 v 18:40 | Vlaštovka
No, co.. Tak prší, tak ať si prší třeba až do rána.. Tady se dá chodit i s noblesou ;)

rainy day..


Savoir Adore

27. srpna 2011 v 11:14 | Vlaštovka
Savoir Adore

Juste, juste Savoir Adore!

WRITER'S CORNER

4. června 2011 v 18:23 | Vlaštovka
Dnešek byl světový den. Cosi se ve mně hnulo. Ačkoliv jsem se uřícena vrátila z velkoměsta do klidných uliček své rodné vsi, nedalo mi svědomí abych se nepřevlékla do čerstvého, neobula inspirativní Taylorky, nestrčila bílé špunty do uší, nepopadla svůj zápisník a kuličkovou propisku, neutíkala na autobus zpět do města, neukradla cestou zelené jablko, z posledních peněz si nekoupila kelímkové kafe, neposadila se na své inspirativní místo nad řekou skryté uprostřed města a nenapsala pár svých životních bestsellerů. A když už si hrát na spisovatele, proč u toho nemít styl? ;)


JUST..

HOLY POLYVORE

14. dubna 2011 v 17:30 | Vlaštovka
Jestli jsme opravdu čekaly či čekali na svatý grál v kochání se v módním odvětví, podařilo se mi ho nalézt. Protože ať jsme sebechudší, ať čekáme na stále nepřicházející náladu, ať si chceme jen zorganizovat šatník podle současné módy a zkompletovat si vysněný model alespoň na papír a sledovat ho i mimo myšlenky. I já jsem si našla své momentky vystihující mou ptačí podstatu..SwallowTakže, jestli jste čekaly nebo jak jsem říkala čekali jen na objevení svatého grálu, užijte si ho. Vymýšlejte, představujte si, hledejte, sněte, tvořte. fanatzírujte, nakupujte, sdílejte, zkrátka si užívejte.. :)

Spring's Teen

14. dubna 2011 v 17:02 | Vlaštovka
Přicházející jaro? Ani bych netvrdila.. Jak tak pozoruji tu šeď ve skle střechy obchodního domu nade mnou, začínám si uvědomovat, že ten odstín nezměním. Silou vůle, přání, větru ani šmouhou od štětce. Protože, když jsme si dali naději, že smutné, šedé dny skončily a čekají nás jen ty slunečné, štěstím nabité a radostí přecpané dny. Počasí ovlivňuje každého z nás. Některé víc, jiné o polovic míň. Ale my vrstevnice, děti zasloužené svým datem zrození o osamostatnění naší vlasti o půlnoci, co předali žezlo vlády těm ušákům roku '93, žijeme počasím. Každičký paprsek kouzlí úsměvy na našich tvářích a zachraňuje to, co jiní zpackali.. Takže, zavřete oči, dítka vlasti a představujte si, že slunce halí naši tvář, jarní větřík se zaplétá do vlasů a přináší k nám alergeny z kvetoucích okras země..

Spring's Teen


A pak si představujte, jak kráčíte ulicí, roznášíte jaro mezi prosté umučené tváře s jasným náznakem bezvýznamnosti a darujte jim to, čeho pozbyly při dnech bez slunce.. :)

Bee!

12. dubna 2011 v 22:05
Bee


Je vskutku upřímné sdělit, že článek týdne a zmíněná věta o včelím modelu mě inspiroval k hození mého dnešního stylu do placu. Možná chybí ta hodnost značek v přepočtech na desetitisíce, ale pro představu :)

Au revoir, Carla Bruni..

12. dubna 2011 v 17:10
Wish to have an easy day..


Možná by stačilo jen pár dní volna, pár papírových eurovek do šrajtofle vyrobené z mnou sakra podporované parodie na kůži, jedno lahodné karamelové latté na cestu, slovník francouzsko-český a sbohem nudná západočeská realito.. Francie čeká, Paříž čeká.. Tak zavřete oči, nastavte v bílých sluchátkách vlnu představivosti a první dámu Carlu Bruniovou a Au revoir mon amour..

Jaro,moře,jaro,moře..

12. dubna 2011 v 17:01 | Vlaštovka
Sea see

Ó,ano.. Představujme si se slinou, jaké by bylo procházet se v jarním ránu v modelu z Polyvoru po dřevěném mostě, zavátém pískem z neutichající pláže. Představujme si jaký by byl vítr s vůni mořské soli, čechrající naše kaděře. Jak roztomilé by bylo odhazovat si z očí neposedné prameny, náramky by vesele zacinkaly a všichni protijdoucí by obdivovali krásno výrazných prstenů a bezprostřednost laku od Diora. Zkrátka, kdekoliv jinde, než tady by byl svět mnohem barevnější, energičější a s příchutí milované vzdálené soli..

 
 

Reklama